Motorola Moto G5

Motorola Moto G5
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 19(800), 20(8
Објавенмарт, 2017
Големина
Димензии144.3 x 73 x 9.5 mm
Тежина145 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~441 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 2/3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hots
Bluetooth4.2, A2DP, LE, EDR, aptX
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.0, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лице, HDR фото/панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP, f/2.2
Додатоци
OSAndroid 7.0 надградба до Android 8.0 (Oreo)
CPUOcta-core 1.4 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Lunar Grey, Fine Gold, Sapphire Blue

- Брзо полнење на батеријата

Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2800 mAh батерија
Во мирување
Разговор