Motorola Moto G5S Plus

Motorola Moto G5S Plus
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 18(8
Објавенавгуст, 2017
Големина
Димензии153.5 x 76.2 x 8 mm
Тежина168 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~401 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 3
 

- Отпорен на полевање

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4 GB RAM или 32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hots
Bluetooth4.2, A2DP, LE, EDR, aptX
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна Двојна 13 MP, f/2.0, автофокус, двоен LED блиц
ОпцииТаг по локација, фазна детекција на фокус, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 8 MP, f/2.0, LED блиц
Додатоци
OSAndroid 7.1 надградба до Android 8.0 Oreo
CPUOcta-core 2.0 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Lunar Gray, Fine Gold

- Брзо полнење на батеријата

- Скенер за отпечатоци

Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор