Motorola Moto X Play

Motorola Moto X Play
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1800 / 1900 / 2100 - XT1562
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 19(800), 20(8
Објавен2015, јули
Големина
Димензии148 x 75 x 10.9 mm
Тежина169 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~401 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 3
 

- Отпорен на полевање и запрашување

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP, LE, aptX
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 21 MP (f/2.0, 1/2.4", 1.1 µm), фазна детекција на автофокус, две LED светла за блиц
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лице, HDR фото/панорама
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP, f/2.2
Додатоци
OSAndroid 5.1.1 надградба до 7.1.1 (Nougat)
CPUOcta-core (4x1.7 GHz Cortex-A53 & 4x1.0 GHz C
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела

- Брзо полнење на батеријата

Батерија
ТипФиксна 3630 mAh батерија
Во мирување
Разговор