Lenovo K5 Note

Lenovo K5 Note
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2
Објавен2016, јануари
Големина
Димензии152 x 75.7 x 8.5 mm
Тежина165 g
Дисплеј
ТипLTPS IPS LCD капацитивен екран осетлив на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~401 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3/4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hot
Bluetooth4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP
Додатоци
OSAndroid 5.1 (Lollipop)
CPUOcta-core (4x1.8 GHz Cortex-A53 & 4x1.0 GHz C
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Сребрена, Сива, Златна
Батерија
ТипФиксна Li-Po 3500 mAh батерија
Во мирување
Разговор