Lenovo K8

Lenovo K8
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 40(2300)
Објавеноктомври, 2017
Големина
Димензии147.9 x 73.7 x 8.6 mm
Тежина165 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 720 x 1280 пиксели (~282 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 13 MP, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 8 MP, LED
Додатоци
OSAndroid 7.1.1 надградба до Android 8.0 Oreo
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Црна, Златна

- Скенер за отпечатоци
 

Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Po 4000 mAh батерија
Во мирување До 456 часа 3G
Разговор