Lenovo K8 Plus

Lenovo K8 Plus
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 40(2300)
Објавенсептември, 2017
Големина
Димензии147.9 x 73.7 x 9 mm
Тежина165 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 1080 x 1920 пиксели , 16:9 размер (~424 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3/4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (посебен слот)
 

- Dolby Atmos звук
 

Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна Двојна 13 MP + 5 MP, f/2.0, фазна детекција на автофокус, двоен LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 8 MP
Додатоци
OSAndroid 7.1.1 надградба до Android 8.0 Oreo
CPUOcta-core 2.5 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Fine Gold, Venom Black

- Скенер за отпечатоци
- Брзо полнење на батеријата (Turbo Charge)

Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Po 4000 mAh батерија
Во мирување
Разговор