Huawei Honor 6C Pro

Huawei Honor 6C Pro
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 40(2
Објавенноември, 2017
Големина
Димензии147.9 x 73.2 x 7.7 mm
Тежина145 g
Дисплеј
ТипS-IPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 720 x 1280 пиксели (~282 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (СИМ 2 слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, фазно откривање автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP, f/2.2
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUOcta-core (4x 1.5GHz Cortex-A53 & 4x 1.0GHz C
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Сина, Златна

- Скенер за отпечатоци
 

Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор