Huawei Honor 7X

Huawei Honor 7X
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40
Објавеноктомври, 2017
Големина
Димензии156.5 x 75.3 x 7.6 mm
Тежина165 g
Дисплеј
ТипLTPS IPS LCD капацитивен екран осетлив на допир, 16M бои
Димензии5.9 инчи, 1080 x 2160 пиксели, 18:9 размер (~407 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32/64/128 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (СИМ 2 слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна Двојна 16 MP (1/2.9", 1.25 µm) + 2 MP, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP, 1080p
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUOcta-core (4x2.36 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Сина, Златна, Црвена

- Скенер за отпечатоци
 

Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3340 mAh батерија
Во мирување
Разговор