Huawei Honor 8 Pro

Huawei Honor 8 Pro
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2
Објавенаприл, 2017
Големина
Димензии157 x 77.5 x 7 mm
Тежина184 g
Дисплеј
ТипLTPS IPS LCD капацитивен екран осетлив на допир, 16M бои
Димензии5.7 инчи, 1440 x 2560 пиксели, 16:9 размер (~515 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4/6 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, WiFi Dir
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USB2.0, Type-C 1.0 реверзибилен конектор, USB on the
Камера
Примарна Двојна 12 MP, f/2.2, фазна и ласерска детекција на автофокус, двоен LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 2160p@30fps, 1080p@60fps
Секундарна 8 MP, f/2.0, 1080p
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUOcta-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz C
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Pearl White, Midnight Black, Navy Blue

- Скенер за отпечатоци
- Брзо полнење на батеријата 

Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Po 4000 mAh батерија
Во мирување До 504 часа 3G
Разговор