Huawei Honor 9

Huawei Honor 9
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2
Објавенјули, 2017
Големина
Димензии147.3 x 70.9 x 7.5 mm
Тежина155 g
Дисплеј
ТипLTPS IPS LCD капацитивен екран осетлив на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 1080 x 1920 пиксели , 16:9 размер (~424 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64/128 GB, 4/6 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (СИМ 2 слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBType-C 1.0 реверзибилен конектор, USB On-The-Go
Камера
Примарна Двојна 12 MP (f/2.2, 27mm) + 20 MP (f/2.2, 27mm), фазна детекција на автофокус, 2x lossless zoom, двоен LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 2160p@30fps
Секундарна 8 MP, f/2.0
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUOcta-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz C
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Glacier Grey, Sapphire Blue, Midnight Black, Gold,

- Скенер за отпечатоци
- Брзо полнење на батеријата 

Батерија
ТипФиксна Li-Po 3200 mAh батерија
Во мирување
Разговор