Huawei P10 Lite

Huawei P10 Lite
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 q
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800)
Објавенмарт, 2017
Големина
Димензии146.5 x 72 x 7.2 mm
Тежина146 g
Дисплеј
ТипLTPS IPS LCD капацитивен екран осетлив на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 1080 x 1920 пиксели , 16:9 размер (~424 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (СИМ 2 слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth4.1, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 12 MP (f/2.2, 1/2.8", 1.25 µm), фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP, autofocus, f/2.0, 1080p
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUOcta-core (4x2.1 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz C
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Pearl White, Graphite Black, Platinum Gold, Sapphi

- Скенер за отпечатоци
- Брзо полнење на батеријата 

Батерија
ТипНе-отстранливa Li-Po 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор