Samsung Galaxy J7 Max

Samsung Galaxy J7 Max
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 20(800), 40(2300)
Објавенјуни, 2017
Големина
Димензии156.7 x 78.8 x 8.1 mm
Тежина179 g
Дисплеј
ТипPLS екран на допир, 16M бои
Димензии5.7 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~386 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hots
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 13 MP, f/1.7, автофокус, LED блиц
ОпцииSmart glow прстен, таг по локација, фокус на допир, препознавање лица, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 13 MP, f/1.9, LED flash
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUOcta-core 2.4 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Златна
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3300 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 20 часа 3G