Nokia 150

Nokia 150
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3G
Објавендекември 2016
Големина
Димензии118 x 50.2 x 13.5 mm
Тежина81 g
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии2.4 инчи, 240 x 320 пиксели, 4:3 размер (~167 ppi густина)
Звонење, тонови
Тип
3.5mm jack
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна
Слот за картичка microSD, за да се до 32 GB (dedicated с
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANNo
Bluetooth3.0
Infrared port Не
USBmicroUSB
Камера
Примарна VGA,
ОпцииLED блиц
Видео Нема
Секундарна Нема
Додатоци
GPSНе
РадиоFM радио
ПоракиSMS
ПребарувачНема
ИгриДа
Боја Црна, Бела

- MP3 плеер
 

Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 1020 mAh батерија (BL-5C)
Во мирување До 600 часа
Разговор