Nokia 130 (2017)

Nokia 130 (2017)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3G
Објавенавгуст, 2017
Големина
Димензии111.5 x 48.4 x 14.2 mm
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии1.8 инчи, 120 x 160 пиксели, 4:3 размер (~111 ppi густина)
Звонење, тонови
Тип
3.5mm jack
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна8 MB, 4 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANНе
Bluetooth3.0
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна VGA
ОпцииНе
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
GPSНе
РадиоFM радио
ПоракиSMS
ПребарувачNo
ИгриДа
Боја Црвена, Сива, Црна
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 1020 mAh батерија (BL-5C)
Во мирување
Разговор