Nokia 105 (2017)

Nokia 105 (2017)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3G
Објавенавгуст, 2017
Големина
Димензии112 x 49.5 x 14.4 mm
Тежина73 g
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии1.8 инчи, 120 x 160 пиксели, 4:3 размер (~111 ppi густина)
Звонење, тонови
Тип
3.5mm jack
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна4MB, 4 MB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothНе
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна Не
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
GPSНе
РадиоFM радио
ПоракиSMS
ПребарувачНе
ИгриДа
Боја Црна, Сина, Бела
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 800 mAh батерија
Во мирување
Разговор