Nokia 3

Nokia 3
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 28(7
Објавенјуни, 2017
Големина
Димензии143.4 x 71.4 x 8.5 mm
Тежина140 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~294 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hotspo
Bluetooth4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот
Видео 720p@30fps
Секундарна 8 MP, автофокус, LED блиц
Додатоци
OSAndroid 7.0 надградба до Android 8.0 (Oreo)
CPUQuad-core 1.4 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Silver White, Matte Black, Tempered Blue, Copper W
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2630 mAh батерија
Во мирување
Разговор