Nokia 7

Nokia 7
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 34(2000), 38(2600), 39
Објавеноктомври, 2017
Големина
Димензии141.2 x 71.5 x 7.9 mm
Тежина-
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 1080 x 1920 пиксели , 16:9 размер (~424 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4/6 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth5.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 16 MP, f/1.8, фазна детекција на автофокус, OIS, двоен LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 2160p@30fps
Секундарна 5 MP, f/2.0, автофокус
Додатоци
OSAndroid 7.1.1 надградба до Android 8.0 Oreo
CPUOcta-core 2.2 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Gloss Black, Matt White
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 15 часа 3G