Nokia 3310 (2017) 3G

Nokia 3310 (2017) 3G
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (dual-
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - Dual SIM
Објавеноктомври, 2017
Големина
Димензии117 x 52.4 x 13.4 mm
Тежина88.2 g
Дисплеј
ТипTFT
Димензии2.4 инчи, 240 x 320 пиксели, 4:3 размер (~167 ppi густина)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна64 MB
Слот за картичка microSD, до 32 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANНе
Bluetooth2.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 2 MP,
ОпцииLED блиц
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
GPSНе
РадиоFM радио
ПоракиSMS
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Azure, Yellow, Warm Red, Charcoa
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 1200 mAh батерија
Во мирување
Разговор