Samsung Galaxy A3 (2017)

Samsung Galaxy A3 (2017)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (dual-
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(8
Објавен2017, јануари
Големина
Димензии135.4 x 66.2 x 7.9 mm
Тежина138 g
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии4.7 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~312 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 4
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USB2.0, Type-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 13 MP, f/1.9, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP, f/1.9
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 (Marshmallow), надградба до 7.0 (Nougat)
CPUOcta-core 1.6 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black Sky, Gold Sand, Blue Mist, Peach Cloud
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2350 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 17 часа