LG K3 (2017)

LG K3 (2017)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (dual-
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE
Објавен2016, декември
Големина
Димензии133.9 x 69.8 x 9.5 mm (5.27 x 2.75 x 0.37 in)
Тежина132 g (4.66 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.5 инчи, 480 x 854 пиксели, 16:9 размер (~218 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 5 MP, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected]
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 (Marshmallow)
CPUQuad-core 1.1 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2100 mAh батерија
Во мирување До 500 часа (3G)
РазговорДо 5 часа