LG X max

LG X max
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4G LTE
Објавен2016, јуни
Големина
Димензии151.6 x 76.9 x 7.2 mm (5.97 x 3.03 x 0.28 in)
Тежина133 g (4.69 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер(~267 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 (Marshmallow)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Темно сина
Батерија
ТипLi-Ion 2800 mAh батерија
Во мирување
Разговор