LG Aristo 2

LG Aristo 2
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1700(AWS) / 1900
Мрежа 4GLTE band 2(1900), 4(1700/2100), 5(850), 12(700), 66(1700/2100)
Објавен2018, јануари
Големина
Димензии144.8 x 71.9 x 8.1 mm (5.70 x 2.83 x 0.32 in)
Тежина139 g (4.90 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~293 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hots
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 13 MP (f/2.2, 1/3
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP (f/2.4, 1/5
Додатоци
OSAndroid 7.1.2 (Nougat)
CPUQuad-core 1.4 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, S-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Titan
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2410 mAh батерија
Во мирување
Разговор