LG U

LG U
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4G LTE
Објавен2016, октомври
Големина
Димензии147.6 x 73.2 x 7.7 mm
Тежина135 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~424 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP, 1080p
Додатоци
OSAndroid 6.0 (Marshmallow)
CPUOcta-core 1.14 GHz
GPSДа, со A-GPS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Црна, Розева
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор