LG Zero

LG Zero
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) - H650E
Објавен2015, септември
Големина
Димензии142 x 71.8 x 7.4 mm (5.59 x 2.83 x 0.29 in)
Тежина150 g (5.29 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~293 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1.5 GB RAM (H650E), 2 GB RAM (F620S)
Слот за картичка microSD, до 256 GB
 
Податоци
GPRSClass 33
EDGEClass 33
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 13 MP (1/3
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid 5.1.1 (Lollipop), надградба 6.0 (Marshmallow)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио , RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Gold, Silver, Blue, Black
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2050 mAh батерија
Во мирување До 340 часа
РазговорДо 6 часа