LG Stylus 3

LG Stylus 3
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 2(1900), 4(1700/2100), 5(850), 12(700), 25(1900), 26(850
Објавен2016, декември
Големина
Димензии155.6 x 79.8 x 7.4 mm
Тежина149 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.7 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~258 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, WiFi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 13 MP (f/2.2, 1/3
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP (Stylus 3) / 8 MP (Stylo 3, M400DK)
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUOcta-core (4x1.5 GHz Cortex-A53 & 4x1.0 GHz C
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоStereo FM radio со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Titan, Pink gold
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 3200 mAh батерија
Во мирување
Разговор