HTC One M9 Prime Camera

HTC One M9 Prime Camera
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 28(7
Објавен2016, мај
Големина
Димензии144.6 x 69.7 x 9.6 mm
Тежина158 g
Дисплеј
ТипСупер LCD3 капацитивeн екран осетлив на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~441 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetooth4.1, A2DP, aptX
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0 (MHL 3.0 TV-out), USB Host
Камера
Примарна 13 MP (f/2.0, 28mm), автофокус, OIS, двоен-LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 4 MP (f/2.0, 27mm, 1/3
Додатоци
OSAndroid 5.0 (Lollipop)
CPUOcta-core 2.2 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Gunmetal Gray, Gold, Silver/Gold
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Po 2840 mAh батерија
Во мирување До 587 часа
РазговорДо 22 часа