BlackBerry Motion

BlackBerry Motion
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавен2017, октомври
Големина
Димензии155.8 x 75.5 x 8.1 mm
Тежина167 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~403 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
 

- IP67 сертификат

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 400 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USB2.0, Type-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 12 MP, f/2.0, фазна детекција на автофокус, блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected], [email protected]
Секундарна 8 MP (f/2.2, 1.125 um), [email protected]
Додатоци
OSAndroid 7.1 (Nougat)
CPUOcta-core 2.0 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, BDS2
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна

- Брзо полнење на батеријата

Батерија
ТипФиксна Li-Ion 4000 mAh батерија
Во мирување
Разговор