HTC Desire 12 Plus

HTC Desire 12 Plus
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 40(2
Објавен2018, март
Големина
Димензии158.2 x 76.6 x 8.4 mm
Тежина157.5 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии6.0 инчи, 720 x 1440 пиксели, 18:9 размер (~268 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 400 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна Двојна: 13 MP + 2 MP, f/2.2, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP, f/2.0, 1080p
Додатоци
OSAndroid 8.0 (Oreo)
CPUOcta-core 1.8 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
Радио За да се потврди
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black, Silver, Gold
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2965 mAh батерија
Во мирување До 522 часа (3G)
РазговорДо 26 часа (3G)