Lenovo Tab 7 Essential

Lenovo Tab 7 Essential
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GНе
Мрежа 3G
Објавен2017, ноември
Големина
Димензии194.8 x 102 x 8.8 mm
Тежина254 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии7.0 инчи, 600 x 1024 пиксели, 16:9 размер (~170 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/g/n, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 2 MP
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео Да
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black
Батерија
ТипФиксна Li-Po 3500 mAh батерија
Во мирување
Разговор