Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2
Објавен2017, септември
Големина
Димензии155.4 x 75.8 x 7.3 mm
Тежина165 g
Дисплеј
ТипLTPS IPS LCD капацитивен екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~401 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранот Corning горила стакло 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USB2.0, Type-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна Двојна: 12 MP (f/2.2, 26mm, 1.25�m) + 12 MP (f/2.6, 50mm, 1�m), фазна детекција на автофокус, 2x оптички зум, двоен-LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected], [email protected]
Секундарна 5 MP, 1080p
Додатоци
OSAndroid 7.1.2 (Nougat), надградба до Android 8.0 (Oreo); Android One
CPUOcta-core 2.0 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black, Gold, Rose Gold, Red
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3080 mAh батерија
Во мирување
Разговор