Xiaomi Mi Max 2

Xiaomi Mi Max 2
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(
Објавен2017, мај
Големина
Димензии174.1 x 88.7 x 7.6 mm
Тежина211 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии6.44 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~342 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32/64/128 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBType-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 12 MP (f/2.2, 1/2.9
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected], [email protected]
Секундарна 5 MP, f/2.0
Додатоци
OSAndroid 7.1.1 (Nougat)
CPUOcta-core 2.0 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Gold, Matte Black
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 5300 mAh батерија
Во мирување
Разговор