Lenovo C2 Power

Lenovo C2 Power
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4G LTE
Објавен2016, септември
Големина
Димензии9.6 mm
Тежина155.6 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~294 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео Да
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 6.0 (Marshmallow)
CPUQuad-core 1.0 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипОтстралнива Li-Ion 3500 mAh батерија
Во мирување До 408 часа (3G)
РазговорДо 35 часа (3G)