Lenovo Phab 2 Pro

Lenovo Phab 2 Pro
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - EMEA
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(8
Објавен2016, јуни
Големина
Димензии179.8 x 88.6 x 10.7 mm
Тежина259 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии6.4 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~229 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 16 MP, фазна детекција на автофокус
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP (f/2.2, 1.4�m), 1080p
Додатоци
OSAndroid 6.0 (Marshmallow)
CPUOcta-core (4x1.8 GHz Cortex-A72 & 4x1.4 GHz C
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Gunmetal Grey, Champagne Gold
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 4050 mAh батерија
Во мирување
Разговор