Lenovo A2010

Lenovo A2010
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 3(1800), 40(2300)
Објавен2015, август
Големина
Димензии131.5 x 66.5 x 9.9 mm
Тежина137 g
Дисплеј
ТипКапацитивни екран осетлив на допир
Димензии4.5 инчи, 480 x 854 пиксели, 16:9 размер (~218 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 5 MP, LED блиц
ОпцииДа
Видео [email protected]
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 5.1 (Lollipop)
CPUQuad-core 1.0 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Black, Pearl White
Батерија
ТипОтстранлива Li-Po 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор