Lenovo A616

Lenovo A616
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Мрежа 4GLTE
Објавен2015
Големина
Димензии149.9 x 77.1 x 9.2 mm
Тежина174 g (6.14 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 480 x 854 пиксели, 16:9 размер (~178 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 5 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииДа
Видео Да
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.4 (KitKat)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2250 mAh батерија
Во мирување
Разговор