Lenovo A1900

Lenovo A1900
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 2100
Објавен2015, април
Големина
Димензии121 x 62 x 9.5 mm
Тежина117 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.0 инчи, 480 x 800 пиксели, 5:3 размер (~233 ppi густина)
MultitouchДа, до 2 прста
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 16 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth2.0
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 2 MP
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 (KitKat)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 1500 mAh батерија
Во мирување
Разговор