Lenovo Tab 4 10

Lenovo Tab 4 10
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 2100
Мрежа 4G LTE
Објавен2017, февруари
Големина
Димензии247 x 171 x 8.3 mm
Тежина500 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии10.1 инчи, 1280 x 800 пиксели, 16:10 размер (~149 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 5 MP, автофокус
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected]
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUQuad-core 1.4 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 7000 mAh батерија
Во мирување
Разговор