Motorola V750

Motorola V750
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Мрежа 3G
ОбјавенТрета четвртина на 2003
Големина
Димензии94 x 49 x 27 mm
Тежина110 g
Дисплеј
ТипTFT, 65k бои
Димензии120 x 160 пиксели
 - Секундарен надворешен дисплеј (96 x 26), monochrome, 1 ред + икони
- Навигација на 4 страни
- Позадини
Звонење, тонови
ТипПолифонски (16 канали)
3.5mm jack
Меморија
Адресар500 внесови, фото-повик
Повици10 повикани, 10 примени, 10 пропуштени
Интерна
Слот за картичка Нема
 
Податоци
GPRSИма
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothНема
Infrared port Да
USB
Камера
Примарна CIF, 352 x 288 pixels
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, EMS, MMS, Email
ПребарувачWAP 1.2.1
Игри4 - PK Game, Collection Hunter, Ice Hockey и Geobl
Боја Сива
- Java
- T9
- Организатор
- Калкулатор
- Диктафон
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување До 110 часа
РазговорUp to 3.5 h