Lenovo B

Lenovo B

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2
Објавен2016, октомври
Големина
Димензии132.5 x 66 x 9.9 mm
Тежина144 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии4.5 инчи, 480 x 800 пиксели, 16:9 размер (~207 ppi густина)
MultitouchДа, до 2 прста
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 5 MP, LED блиц
ОпцииДа
Видео Да
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 6.0 (Marshmallow)
CPUQuad-core 1.0 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Black, White, Gold
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор