Meizu 15 Lite

Meizu 15 Lite
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 34(2000), 38(2600), 39
Објавен2018, април
Големина
Димензии143.6 x 72.4 x 7.5 mm
Тежина145 g
Дисплеј
ТипLTPS IPS LCD капацитивен екран на допир, 16M бои
Димензии5.46 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~403 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USB2.0, Type-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 12 MP (f/1.9, 1.4 �m), фазна детекција на автфокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 20 MP (f/2.0), 1080p
Додатоци
OSAndroid 7.1.2 (Nougat)
CPUOcta-core 2.2 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black, Gold, Red
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор