HTC Y3 (2017)

HTC Y3 (2017)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4G LTE
Објавен2017, мај
Големина
Димензии145.1 x 73.7 x 9.5 mm
Тежина175 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 480 x 854 пиксели, 16:9 размер (~196 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 8 MP, f/2.0, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected]
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 6.0 (Marshmallow)
CPUQuad-core 1.1 GHz Cortex-A53Quad-core 1.3 GHz
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Gold, Pink, Blue, White, Gray
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2200 mAh батерија
Во мирување
Разговор