Apple Watch Series 2 42mm

Apple Watch Series 2 42mm
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GНе
Мрежа 3G
Објавен2016, септември
Големина
Димензии42.5 x 36.4 x 11.4 mm
Тежина52.4 g
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии1.65 инчи, 390 x 312 пиксели (~303 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотSapphire crystal glass
Звонење, тонови
ТипВибрации, рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth4.0, A2DP
Infrared port Не
USBНе
Камера
Примарна Не
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSwatchOS 3.0, надградба до 4.3
CPUDual-core 780 MHz Cortex-A7
GPSДа, со GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), Email, Push Email, IM
ПребарувачНе
ИгриНе
Боја silver, gold, rose gold, gray
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 334 mAh батерија (1.27 Wh)
Во мирување
Разговор