Philips 766

Philips 766
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Мрежа 3G
ОбјавенВтора четвртина на 2005
Големина
Димензии88 x 43 x 22 mm, 82 cc
Тежина102 g
Дисплеј
ТипTFT на допир, 256K бои
Димензии128 x 160 pixels, 8 линии
 - Се витка и ротира за 180 степени
- Надворешен CSTN , 65K бои (96 x 64 пиксели)
- Screensaver-и и позадини
- Логоа за превземање
Звонење, тонови
ТипПолифонични (64 канали)
3.5mm jack
Меморија
АдресарИма
Повици30 примени, повикани и пропуштени повици
Интерна
Слот за картичка Нема
 - 10 MB делива меморија
Податоци
GPRSКласа 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothНема
Infrared port Да
USBДа, мини УСБ
Камера
Примарна 1.3 MP, 1280x960 pixels, video, flash
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, EMS, MMS, EMail
ПребарувачWAP 1.2.1
ИгриИма, можност за превземање
Боја титаниум, бела
- Java MIDP 2.0
- T9
- Организатор
- Калкулатор
- календар
- Вграден интерфон
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 770 mAh
Во мирување До 150 часа
РазговорДо 2 часа 30 минути