Philips 768

Philips 768
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Мрежа 3G
ОбјавенЧетврта четвртина на 2005
Големина
Димензии101 x 44 x 18 mm, 70 cc
Тежина85 g
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии176 x 220 pixels, 30 x 37 mm
Звонење, тонови
ТипПолифонични (64 канали), MP3
3.5mm jack
Меморија
АдресарИма
Повици30 повикани, примени и пропуштени повици
Интерна
Слот за картичка miniSD (up to 512MB),
 - 10 MB внатрешна меморија
Податоци
GPRSКласа 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothИма, v1.2
Infrared port Да
USBИма, v1.1
Камера
Примарна 1.3 MP, 1280 x 1024 пиксели, видео
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS,EMS, MMS, Email, Instant Messaging
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
Игри
Боја сребрена
- Java MIDP 2.0
- MP3/AAC плеер
- T9
- Диктафон
- Калкулатор
- Организатор
- Конвертор на валути
- Вграден интерфон
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 950 mAh
Во мирување До 300 часа
РазговорДо 4 часа