Philips Xenium 9@9a

Philips Xenium 9@9a
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800
Мрежа 3G
Објавен2006, Март
Големина
Димензии99.7 x 43.5 x 19.2 mm, 77 cc
Тежина86 g
Дисплеј
ТипOLED, 65K бои
Димензии128 x 128 пиксели, 27 x 27 mm
 - 4-way navigation key
- Screensaver-и, позадини
Звонење, тонови
ТипПолифонични (64 канали)
3.5mm jack
Меморија
Адресар1000 entries
Повици30 примени, повикани и пропуштени повици
Интерна
Слот за картичка Нема
 - 2 MB делива меморија
- 250 SMS пораки
Податоци
GPRSКласа 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothНема
Infrared port Не
USBНема
Камера
Примарна Нема
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, EMS, MMS
ПребарувачWAP 1.2.1
Игри3 + можност за превземање
Боја сребрена, црна
- Java MIDP 2.0
- T9
- Калкулатор
- Организатор
- Диктафон
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1200 mAh
Во мирување До 1000 часа
РазговорДо 3 часа 45 минути