Philips 588

Philips 588
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Мрежа 3G
Објавен2006, Мај
Големина
Димензии /
Тежина0 g
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии128 x 160 пиксели
Звонење, тонови
ТипПолифонични, MP3
3.5mm jack
Меморија
Адресар500 со слика
Повици30 примени, повикани и пропуштени повици
Интерна
Слот за картичка Нема
 - 128 MB меморија
Податоци
GPRSИма
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothНема
Infrared port Да
USBИма
Камера
Примарна 1.3 MP, 1280 x 1024 пиксели, видео
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, MMS
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриИма
Боја Red
- Java
- T9
- MP3 плеер
- Калкулатор
- Организатор
- Часовник
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 580 mAh
Во мирување До 300 часа
РазговорДо 5 часа