Philips S880

Philips S880
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800
Мрежа 3G
Објавен2006, Јуни
Големина
Димензии87.5 x 43.5 x 20.5 mm
Тежина80 g
Дисплеј
ТипCSTN, 65K бои
Димензии128 x 160 пиксели, 7 линии, 27 x 33 mm
 - надворешен CSTN дисплеј, 4096 бои (96 x 64пиксели)
- Screensaver-и и позадини
Звонење, тонови
ТипПолифонични (64 канали), MP3
3.5mm jack
Меморија
АдресарИма
Повици30 примени, повикани и пропуштени повици
Интерна
Слот за картичка Нема
 - 128 MB меморија
Податоци
GPRSКласа 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothНема
Infrared port Не
USBИма, v1.1
Камера
Примарна VGA, 640x480 пиксели, видео(128x104)
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, EMS, MMS, Email
ПребарувачWAP
ИгриИма
Боја розева, црна, сребрена
- MP3 плеер
- T9
- Организатор
- Калкулатор
- Конвертор на валути
- Вграден интерфон
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 720 mAh
Во мирување До 180 часа
РазговорДо 3 часа