Правила за жени за уникатни селфи фотографии во бикини

Објавено на 31.07.2017 во Рецензија


Правила за жени за уникатни селфи фотографии во бикини

Оцени

usability
10.0


Перформанси
10.0


Цена
10.0


Камера
10.0


резултат
10.0


Наши забелешки

Positives:

- Квалитетни и неодоливи фотографии;

 

Negatives:Целата рецензија

Фотографиите од летувањето се многу важни за сите, затоа сметаме дека е многу важно да ви ги дадеме овие насоки кога се фотографирате селфи на море. Мажите не се интересираат толку, колку што жените се опседнати со квалитетна селфи фотка на море, облечени со бикини. 

Со цел да ви помогнеме да излезете фасцинантно и беспрекорно на фотографиите, има неколку трикови, без разлика дали имате добро тело или не. Ова се однесува и на фотографиите кога се сликате сами и кога ве слика некој друг:

- Истакнете ги само деловите на телото во кои имате најмногу самодоверба, без разлика дали е грбот или нешто друго. Тоа може, на пример, да биде поглед преку рамења.

- Може да бирате три пози: стоечка, седечка или лежечка поза. 

 • Ако стоите, спојте ги нозете, ставете ги коленото едно врз друго, колкот исфрлете го настрана (за да добиете искривена фигура, односно телото да не изгледа степенесто), а рацете ставете ги на колковите или дигнете ги во воздух;
 • Добра опција ви е да направите лежечка фотографија, затоа што така ќе ја искористите гравитацијата во своја корист. На пример, може да легнете на странично и да ги зставите нозете една врз друга, со тоа што коленото на ногата што е одозгора ќе ја спуштите на подот. Со тоа повторно добивате поженствен облик на телото;
 • Добро е секогаш да го исфрлате колкот малку настрана или позади. Имајте на ум дека фотографијата има две димензии, висина и широчина, а рацете и нозете никогаш не насочувајте ги кон камерата, затоа што така визуелно се скратуваат;

- Ако правите селфи, подобро ќе излезе кога се фотографирате од повисок агол или во полупрофил.

- Ако правите фотографија исправени, упатете ја личноста што ве фотографира да се спушти малку пониско, па така перспективата ќе го направи телото да изгледа издолжено.

- Што се однесува до кадрите, фотографирајте го цело тело до средината на бедрата или до струкот (портрет). Избегнувајте работ на фотографиите да преминува преку некој зглоб.

- Ако имате можност за подесување на светло, ставете го така што ќе емитира светлина под агол од 45 степени. Ако е природна сончева светлина, треба да внимавате да не свети премногу јако во лицето и да прави умерени сенки низ телото.

Заклучок

За крај, ви препорачуваме да вежбате во теретана, оти редовното вежбање е клуч за фасцинантна фотографија во бикини. Грижете се за своето тело и здравјето во текот на целата година, па така на плажа ќе одите со самодоверба. За одлична селфи фотографија ви го нудиме Samsung Galaxy J5 (2017), за кого претходно пишувавме рецензија. Колку ви бевме од помош?

Дали ви се допадна рецензијата? Ако имате нешто да дополните ве молиме напишете коментар


За авторот

Александар Младеновски
Author Image
Дипломиран новинар, истражувач со познавања во повеќе области, практикува јога, сака да ги инспирира луѓето и да поттикне промени. 
Најнови телефони
 
 • Motion
 • Aurora
 • Keyone
 • DTEK60
 • DTEK50
 • Xperia L2
 • Xperia XA2 Ultra
 • Xperia XA2
 • U11 Eyes
 • U11 Plus