Рецензии

Samsung Galaxy A10s - Евтин за забава и сликање

Samsung Mobile ја реобликуваше Alpha серијата со нови модели кои се значително поевтини од S серијата, имаат многу поедноставен сетап но,...


Големината на телевизорите е важна и за мажите и за жените

Димензиите на телевизорите стануваат се поголеми и големите телевизори стануваат стандард. На пример, кај нас во Македонија 43 инчен...


Дали Facebook ќе го детронизира Цукерберг?

Како што се наближуваат претседателските избори во САД закажани за ноевмри 2020 година, така се повеќе ќе се врти вниманието на...


iPhone - Ако го продавате, добро е прво да го направите ова

Постојат неколку важни нешта што треба да ги направите пред да се случи промена на сопствеништвото на вашиот iPhone. Многу е важно да ги...


Samsung Galaxy Note 10 Plus - Неприкосновен професионалец

Samsung Mobile немаше многу проблеми да претстави смартфон кој ќе донесе доволен број на иновации и ќе се наметне на пазарот како еден од...


Како да го користите вашиот смартфон за венчавка за спомени и долго сеќавање

Кога имаме свадба, сите сме расположени и сакаме постојано да фотографираме и да снимаме видеа. Секогаш има професионални фотографи, но...


Што да правите во случај на „смрт“ на iPhone и Android

Доколку телефонот ви блокира, а не сакате да го носите на мајстор, може да пробате со овие едноставни совети, без разлика дали имате...


Facebook може да предизвика стрес и несоница од користењето

Тоа со Cambridge Analyticа веќе е лошо минато што сепак не ги поколеба корисниците да заминат од Facebook, но за ова дефинитивно мора да...


Богатите и успешните ја откриваат тајната меѓу нив и „обичните“ луѓе

Послушајте ги советите на некои од најуспешните луѓе и ослободете го својот календар. Тоа не значи дека треба да го одбиете секој повик и...


Децата не се свесни на колкава опасност се изложени

Треба да бидеме загрижени со оглед на тоа што децата уште од мали нозе користат интернет, а не можат да препознаат опасност и не знаат...


Технологијата знае за нас повеќе одошто би сакале

Сакале или не, нашето тело го открива она што би го зачувале во нашата глава. Технологијата се повеќе ги хакира нашите мисли, чувствата и...


Samsung Galaxy Note 10: Моќност на лаптоп, а го држиме во дланка

Samsung во Њујорк одржа светска премиера со Galaxy Note 10, новата серија на смартфони, што телефони.мк ја следеше во живо. Телефонот на...


Samsung Galaxy Note 10: Моќност на лаптоп, а го држиме во дланка

Samsung во Њујорк одржа светска премиера со Galaxy Note 10, новата серија на смартфони, што телефони.мк ја следеше во живо. Телефонот на...


Нов скандал - Apple ги фаворизира своите апликации во App Store

Apple се најде во нов скандал откако излегоа повеќе истражување според кои е утврдено дека апликациите на гигантот се фаворизирани при...


Има ли спас за iPhone ако внесете погрешна лозинка

На секој може да му се случи да внесе погрешна лозинка на телефон, но дали овој „грев“ може да ни се прости


Јапонците рециклираа 6,21 милион телефони за медали за Олимиските игри

До Олимписките игри во Јанпонија остана уште една година, но Јапонците веќе спремаат дел од медалите, кои ќе бидат доделени на најдобрите...


Телевизорите во иднина ќе не прислушкуваат

Во текот на последните 15-20 години, значително се промени начинот на кој управуваме со нашите уреди. Уште од почетокот на овој век,...


Спасете ја батеријата на вашиот Android смартфон

Сите се соочуваме со модерниот предизвик кај нашите смартфони - батеријата. Секој оперативен систем си има свој начин на работа и начини...


IQ коефициент - се развива или опаѓа во модерното време

Збунети од она што се случува во светот, дали престанавме да ја надградуваме нашата интелигенција и не знаеме дали сме просечно понапред...


10 Технолошки трендови што ќе го променат светот до 2025

Не е лесно да се процени и да се предвиди што ќе биде актуелно во иднина или што ќе го промени светот. Затоа е интересно да се прочита...


Зошто се топи задоволството на корисниците од Facebook?

Се поголем број на корисници се незадоволни од услугите на технолошкиот гигант Facebook како најголема социјална мрежа на планетата....

 
Најнови телефони