Рецензии

Samsung Galaxy S10 - Златна средина што не смеете да ја игнорирате

Кога пред 10 години Samsung го претстави својот прв Galaxy смартфон, не можевме ниту да замислиме дека серијата ...


Тестирање на евтините кинески телефони - дали се исплаќаат?

Цените на премиум телефоните растат, па затота многумина бараат модели што за многу помалку пари...


Sony Xperia XZ2 Compact - Компактен во ера на огромните

Sony Mobile повеќе години упорно се држеше до својата формула на лансирање на компактни верзии на премиум моделите кои имаат нешто помали...


Moto P30 - Добар поглед и тенко тело

Motorola го прифати трендот на смартфони со целосна искористеност на предната површина дисплејот со минимална рамка, а еден од нивните...


Honor 7c: Буџетско-пријателски настроен

Honor 7c е првиот од три нови уреди на брендот од низок ценовен ранг, кој располага со голем 6-инчен дисплеј, Snapdragon 450 процесор/...


Samsung Galaxy M20 - Мега батерија во средната класа

Samsung Mobile годинава претстави нова серија на Galaxy M смартфони наменети за земјите во развој каде има голема група на купувачи со...


Xiaomi Redmi Note 7 Pro - Професионалец за ниска сума

Xiaomi годинава ја започна со нов маркетинг стратегија со која го издвои суб-брендот Redmi како посебна категорија на смартфони во...


Знаете ли да препознаете лажни вести

Се потешко е да се идентификува кои вести се вистински, а кои се лажни и покрај сите тие информации коишто не едуцираат за как ода ги...


Sony Xperia 10 Plus: Висок, атрактивен, голем и неодолив

Sony се појави на Mobile World Congress со трите нови модели: Xperia 1, Xperia 10 и Xperia 10 Plus. После топ моделот Xperia 1, Sony ги...


Motorola Moto G7 Play - Играта може да започне

Motorola годинава положува големи надежи во основната G7 серија на смартфони кои носат многу ниски и достапни цени, а притоа нудат и...


Apple станува банка, претставен е Apple Card

Тим Кук ги претстави новитетите на Apple – претплатнички сервиси за игри, филмови и списанија...


Нова ера за Apple – Стриминг, ексклузивни содржини и приватност

Apple на специјалниот мартовски промотивен настан за прв пат не се фокусираше на хардверот со нова промоција на смартфон или таблет, тук


Xiaomi Pocophone F1 е буквално „Формула Еден“

Неодамнешното претставување на смартфонот Xiaomi Pocophone F1 ги изненади сите циници, кои ги следат ...


Како најлесно да го рутирате телефонот - чекор по чекор

Додека самиот концепт на рутирање (root) на вашиот Android телефон е малку комплициран, самата процедура воопшто не е....


7 Знаци за да размислите за нов мобилен

Промената на телефонот е редовна активност за некои корисници, додека некои ги чуваат до крај. За некои промената....


Nokia со HMD пред првиот голем скандал

HMD Global компанијата од Финска откако го доби правото да го користи брендот на некогаш моќната Nokia сега се соочува со првиот поголем...


Како Facebook да спречи терористички напади во живо?

Социјалната мрежа Facebook се најде под силни критики затоа што терористот од Крајстчрч нападот врз двете џамии во Нов Зеланд, делумно во...


Sony Xperia 10 - Смартфон во ера на „засекот“

Sony Mobile во обид да остане компетитивен на суровиот пазар на смартфони се реши да лансира нова серија во високата средна класа со...


Sony Xperia L3 - Има ли доволно промени?

Sony Mobile годинава како ретко кога посветува повеќе внимание на основната класа лансирајќи нов смартфон кој може да се носи со евтините...


Sony ги претстави новите BRAVIA MASTER телевизори за корисниците што најмногу бараат

Sony ја презентираше својата нова технологија во Будимпешта: 360 Reality Audio, Glass Sound Speaker и некои од најнапредните...


Samsung Galaxy M10 - За мераклии на огромни екрани

Samsung неодамна ја лансираше новата M серија како дел од долгорочната стратегија за промена на понудата во основната и средната класа...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm