Рецензии

Настани што го одбележаа технолошкиот пазар во 2016

Самостојните автомобили, виртуелната и проширената реалност дефинитивно ќе го променат нашиот начин на живеење во блиска и далечна...


Google Inbox со вештачка интелигенција е полесен од Gmail, кој заминува во историјата

Ако уште го користите G-Mail, време е да размислите и да преминете на нешто помодерно и подобро. GMail не е лош избор, но Google Inbox е...


На кои измами најмногу наседнавме на Facebook во 2016 година?

Facebook е најразвиена платформа-социјална мрежа во светот, затоа хакерите и сајбер криминалците се лепат овде како мува на лубеница....


5-те најлоши смартфони во 2016-та

Пред крајот на секоја година секогаш е добро да се направи преглед на тоа што направија мобилните брендови во 2016-та, кој излезе како...


Facebook против Snapchat: Битка на Давид и Голијат

Гигантот Facebook никако не може да се помири со постоењето на Snapchat, навидум мала апликација која за кратко време стана хит во полето...


HTC Bolt - Неодолив дизајн и одличен софтвер

HTC го претстави новиот премиум модел Bolt, ексклузивниот Android телефон, претставен со солиден хардвер, 5.5-инчен дисплеј, интересни и...


OnePlus 3T - Убиец со тешка задача

OnePlus брендот успеа да се наметне на глобалната смартфон сцена, не толку со огромната продажба и големите иновации, туку повеќе со...


Cat S60 - Смартфон кој влегува во оган

Круната на топ издржливите смартфони Cat ја доби со S60 моделот кој е едноставно кажано фантастичен. Cat S60 оди еден чекор понапред кога...


Научната фантастика се претвара во „научна реалност“

Благодарение на глобализацијата и технолошкиот напредок, светот и начинот на живот се менува со голема брзина. Изгледа дека ако порано ја...


Како безбедно да купувате на AliExpress, Amazon и eBay

Македонците веќе неколку години пазаруваат онлајн преку интернет од најпопуларните веб продавници: AliExpress, Amazon и eBay. Постои...


ZTE Axon 7 Mini - „Малечок“, евтин и вреден

ZTE прво го лансираше Axon 7, 5.5-инчен телефон, а неколку месеци подоцна на Axon 7 серијата се приклучи и помалиот Axon 7 Mini. Новиот...


iPhone 7 Plus - Победник со камерата и перформансите

iPhone 7 Plus доаѓа со малку изменет дизајн во споредба со неговиот претходник, со поголема моќ и со нова двојна камера од задната...


Cat S40 - Паметен и силен

Cat реши да го следи предизвикот кој го постави Sony Mobile со нивните први водоотпорни смартфони, а потоа ги следеа Samsung и многу...


Најдобрите апликации за скијање и зимска рекреација на Android и iOs

Зимата полека доаѓа и со падот на температурите и според календарот, па време е да се подготвите за претстојните празници кои може да ги...


Sony Xperia XA - Кога најмалку се очекува

Sony Xperia X серијата на јапонскиот производител требаше да донесе нова перспектива за понудата во високите класи и за нијанса да се...


Апликација за проверка на фалсификат пари

Живееме во време кога е многу ризично за работа со кеш пари, затоа што се повеќе имаме измамници. Кога земаме од банка знаеме дека парите...


Мобилниот шопинг руши рекорди - Каде е Македонија со мобилните плаќања

Во САД и останатите западни земји каде веќе започна празничната сезона се бележат рекордни бројки на трансакции остварени преку мобилен...


Не ја промени ротацијата на Земјата, но Apple си е Apple

Факт е дека екипата на Apple во Купертин знае да ја работи својата задача кога се презентираат нови мобилни уреди и апликации....


Samsung Galaxy J2 - Блескав и евтин телефон

Тешко е да мразите телефон што чини 199 долари и ветува многу како моделот Galaxy J2 на Samsung. Со екран голем колку оној на iPhone 6s,...


Huawei Fit - Најелегантен фитнес тракер

Huawei годинава реши да не лансира нов смарт часовник со Android Wear или друг систем, туку да се фокусира на поконкретната област на...


Лажните вести на Facebook не решаваат избори, виновни се самите корисници

Голема дебата се води изминатиот период околу тоа дали лажните вести кои се ширеа на социјалните мрежи како Facebook имале директно...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA