Рецензии

BlackBerry Motion: Цврста градба за сериозни господа

Порано зборот BlackBerry беше синоним за „смартфон“, или PDA со мобилно поврзување. Оваа компанија на времето беше поим и за иновации...


Бил Гетјс за иновациите што драстично ќе го променат светот

Еден од најбогатите луѓе на светот, основачот на компанијата Microsoft, Бил Гејтс, открива кои иновации според него би можеле да го...


Moto X4: Турбо полнење, минимални рамки и профи камера

Moto X сериите не се тоа што беа порано. Откако се случи аквизицијата на бизнисот со смартфони на Motorola од страна на Lenovo, многу...


Топ 5 смартфони за 2017 - Кој ја одбележа годината?

Позади нас имаме доста возбудлива година во смартфон светот со неколку моќни смартфони кои ја потврдија доминацијата на веќе етаблираните...


Huawei во 2017 - Чекор повеќе до врвот

Huawei одигра најагресивно досега на пазарот на мобилни телефони и тоа даде голем напредок во 2017 година која ја одблежуваат на втората...


Apple во 2017 - Корпоративни грешки скапо ќе го чинат гигантот

Apple годинава која изминува нема да ја памети по многу убави работи бидејќи се соочи со два големи проблема, од кои еден доаѓа токму на...


Samsung во 2017 - Голем пресврт за враќање на врвот

Samsung 2017 година имаше тежок старт по фијаското со фаблетот Samsung Galaxy Note 7 кој имаше фабрички проблематични батерии кои...


Honor 7X се смета за средна, а суштински е премиум класа

Honor е бренд на Huawei, кој е наменет за да биде пријателски расположен кон корисниците што не се во потрага по најврвните перформанси...


Кои технологии ќе се „стандардизираат“ во 2018?

Крајот на годината традиционално е резервирана за преглед на најважните настани во досегашната година и предвидувањата што не очекуваат...


Прогнози за три големи чекори на Microsoft во 2018

Microsoft e една од најбогатите американски компании која има речиси 200 милијарди долари на сметки во странство и офшор банки со цел да...


Дали секој може да креира своја криптовалута и како?

Како што видовме минатата недела дојде до огромен пад на вредноста на биткоинот. Многу криптовалути ја задржаа својата вредност, додека...


Како Apple се изгоре со намерното кочење на iPhone?

Apple кон крајот на годинава се соочува со голем скандал кој се откри благодарение на тестови направени на бенчмарк сајтот Geekbench при...


Џеф Безос: Клучни точки за успех во кариерата

Бизнисмените често пати ги советуваат луѓето со кои правила се служат тие за да успеат во својот бизнис, односно кариерата. Џеф Безос...


Huawei Mate 10 - Сериозен играч

Mate серијата на фаблети на Huawei со текот на времето стана се посериозна во обидот да се наметни против моќни конкуренти како веќе...


iPhone 8 Plus: Подобрување со перформансите

Овој пат компанијата на Стив Џобс го прескокнува “S” од iPhone и премина директно на iPhone X, веднаш после iPhone 8. Apple пред три...


Huawei Mate 10 Pro: Профи со иновативен чипсет, камера и батерија

Huawei официјално го презентираше неговиот Mate 10 Pro и направи вистинска сензација со овој премиум модел...


Трамп ја „уби“ нет неутралноста на Обама, но какви се последиците?

Комисијата за комуникации на федерално ниво на САД под налог на новиот американски претседател Доналд Трамп донесе одлука за укинување на...


iPhone 8: Иновации во чипот и iOS 11

Најновиот iPhone 8 има одличен дизајн, кој беше заедно претставен со својот поголем брат близнак Plus верзијата, како ...


Мејловите што ги праќаме кажуваат многу за нас

Електронската пошта и модерниот начин на комуницирање се многу важни. Според статистичките податоци, се повеќе луѓе го ...


Милионски платените AI експерти во Силиконската долина

Вештачката интелигенција е еден од најголемите трендови на полето на технологијата. ИТ гигантите се спремни да платат милионски суми за...


Роботот Софија сака да направи глобална вештачка интелигенција

Софија сака да поттикне инвестиции во развојот на вештачката интелигенција, со цел да го подобри својот софтвер. Хуманоидниот робот сака...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm